Gönderen Konu: peugeot yedek parçaları çok mu pahalı ?  (Okunma sayısı 5261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mirza_uzman

• Yeni Üye
  • Teşekkür
  • -Etti: 0
  • -Edildi: 0
peugeot yedek parçaları çok mu pahalı ?
« : Mayıs 09, 2012, 18:52:55 »
arkadaşlar bugün bi ortamda bulundum... herkes pugların yedek parçalarının ve bakımlarının çok pahalı olduğunu söylediler... siz bu sözler için ne diyeceksiniz ?

Çevrimdışı junker

• Site Admin
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Etti: 5
  • -Edildi: 82
  • [Etuners Türkiye]
    • 1.6 HDI Premium
Ynt: peugeot yedek parçaları çok mu pahalı ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2012, 19:55:40 »
Acaba hiç peugeot ları olmuş mu, yoksa onlar da başka ortamlardan mı duymuş?
1.6 HDI Premium Obsidien Siyah '07
WIP Connect (retrofit)
WIP Bluetooth (retrofit)
WIP Sound (retrofit)
Focal Access 165 A1
Projector Headlights with 4300k Philips HID
K&N Panel Filter
Decat
Etuners Stage 1 ECU Remap

Çevrimdışı alikayimtu

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2012, 20:03:24 »
genelleme yapmak yanlış olur ama geçen iki ön amortisör, iki rotil, aks köpüğü bide üst ısı kalkanina 800 lira para istediler. Bide alt takımda %20 kampanya var diye reklam yapmışlar. Gidişim ve servisten kaçışım çok kısa sürdü.:)

Çevrimdışı gauto

• Usta Üye
  • Teşekkür
  • -Etti: 2
    • Metin ÖZTÜRK
« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2012, 21:21:28 »
Almanlara göre ucuz, Şahin'e göre pahalı...

Çevrimdışı evolver

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
« Yanıtla #4 : Mayıs 09, 2012, 22:17:09 »
Ben 7-8 senedir Almanda kullanıyorum. (BMW) Peugeot parçalarından bazıları bence pahalı, Bazıları ise uygun. Mesela örnek amortisor bence pahalı Peugeotta.Üretici firma aynı olabilir ama sonuçta kalite bir alman gibi değil bana göre.
'2008 1.6HDI Premium + Panoramik Cam Tavan

Çevrimdışı alikayimtu

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #5 : Mayıs 09, 2012, 23:05:44 »
Ben 7-8 senedir Almanda kullanıyorum. (BMW) Peugeot parçalarından bazıları bence pahalı, Bazıları ise uygun. Mesela örnek amortisor bence pahalı Peugeotta.Üretici firma aynı olabilir ama sonuçta kalite bir alman gibi değil bana göre.

benimde bundan önceki 3 aracım almandı.  dedigin gibi parçalara göre değişiyor sanırım.  amortisör çok pahalı iken yan ayna sinyali 8 lira. Vw servisi de 8 liraya herhangi bi parça alamazsın.

Çevrimdışı umit-ziya

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Edildi: 16
    • 2011 1.4 vti active
« Yanıtla #6 : Mayıs 09, 2012, 23:31:58 »
Bunu aslinda kritik yada cok ariza yapan ve hatta belirli periyotlarla degismesi gereken parcalarin fiyatlarini kiyaslayarak yapsak bu karsilastirmayi ? Bence en mantiklisi olur ?

1.4 vti 95bg active

Çevrimdışı junker

• Site Admin
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Etti: 5
  • -Edildi: 82
  • [Etuners Türkiye]
    • 1.6 HDI Premium
« Yanıtla #7 : Mayıs 09, 2012, 23:43:31 »
Bunu aslinda kritik yada cok ariza yapan ve hatta belirli periyotlarla degismesi gereken parcalarin fiyatlarini kiyaslayarak yapsak bu karsilastirmayi ? Bence en mantiklisi olur ?

Yani, örneğin ilk 207mle 75.000km beraberdik, hiç esirgemedim traktör niyetine tarla bayır kullandım desem yeridir ancak bırakın amortisörü ön takımda en ufak bir sorun baş göstermedi... Başta bakım parçaları ve aşınan parçalar olmak üzere kısa periyodda değişen parçaları kıyaslamak lazım.
1.6 HDI Premium Obsidien Siyah '07
WIP Connect (retrofit)
WIP Bluetooth (retrofit)
WIP Sound (retrofit)
Focal Access 165 A1
Projector Headlights with 4300k Philips HID
K&N Panel Filter
Decat
Etuners Stage 1 ECU Remap

Çevrimdışı Dirt

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2012, 02:47:38 »
Opelde 254 tl olan ön cam , peugeottaa 750 tl mesela . Benim kelebek cama , izolatör, bant, cam , cam tutacagı vs gibi garip garip şeyler yazıp ,490 tl istedikleri de olmuştu . Hatta kaskodan 550 tl ye degiştirdim ben de , hasarsızlık bozulmamıştı. Faturası hala duruyor , ibret-i alem için

Çevrimdışı umit-ziya

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Edildi: 16
    • 2011 1.4 vti active
« Yanıtla #9 : Mayıs 11, 2012, 16:28:22 »
Opelin hangi serisinde ve  hangi modelinde cam 254 lira ? Sasirdim su an ?

1.4 vti 95bg active

Çevrimdışı Naman

• Usta Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #10 : Mayıs 12, 2012, 02:13:29 »
254 TL'lik cam orjinal değil. Zaten orjinal camlarda her türlü kaskonun hasarsızlığı bozulur. Aynı opsiyon Peugeot'da da var. Yan sanayi / muadil cam ile hasarsızlık korunabiliyor.

2 amortisör
2 rotil
2 aks körüğü
1 motor üst kapağı için bence 800 TL fiyat normal.

Peugeot ve muadili markalarda sık değişen bakım parçaları ucuzdur. Bir ESP beyni isterseniz, pahalıdır. Amortisör isterseniz pahalıdır. Sıfır KM alırken +200 TL vererek aldığınız al.jantların y.parçada tanesi 200TL'dir. vb.

Bu hemen her markada böyledir. Ekstra ucuzlaması için parçanın yerelleştirilmesi gerekir ki, Opel bu konuda bir çalışma yapar. Parça yerli muadil üretim olur, Opel üzerini kutulayıp orjinal diye satar. Bu da bugün hemen hemen tüm markalarda vardır.

Peugeot da ayrıca Eurorepar uygulamasına gitti. %50'lere varan oranlarda Peugeot garantili parçalar alabiliyorsunuz.

Çevrimdışı şahin-peugeot

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • -Edildi: 4
« Yanıtla #11 : Mayıs 12, 2012, 09:38:33 »
254 TL'lik cam orjinal değil. Zaten orjinal camlarda her türlü kaskonun hasarsızlığı bozulur. Aynı opsiyon Peugeot'da da var. Yan sanayi / muadil cam ile hasarsızlık korunabiliyor.

2 amortisör
2 rotil
2 aks körüğü

Peugeot ve muadili markalarda sık değişen bakım parçaları ucuzdur. Bir ESP beyni isterseniz, pahalıdır. Amortisör isterseniz pahalıdır. Sıfır KM alırken +200 TL vererek aldığınız al.jantların y.parçada tanesi 200TL'dir. vb.

Bu hemen her markada böyledir. Ekstra ucuzlaması için parçanın yerelleştirilmesi gerekir ki, Opel bu konuda bir çalışma yapar. Parça yerli muadil üretim olur, Opel üzerini kutulayıp orjinal diye satar. Bu da bugün hemen hemen tüm markalarda vardır.

Peugeot da ayrıca Eurorepar uygulamasına gitti. %50'lere varan oranlarda Peugeot garantili parçalar alabiliyorsunuz.

Bence bu parçalar için 800 tl aşırı pahalı
306 GTI stock
308 Auto6R

Çevrimdışı şahin-peugeot

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • -Edildi: 4
« Yanıtla #12 : Mayıs 12, 2012, 09:41:44 »
arkadaşlar bugün bi ortamda bulundum... herkes pugların yedek parçalarının ve bakımlarının çok pahalı olduğunu söylediler... siz bu sözler için ne diyeceksiniz ?

parça fiyatlarını yetkili servisle kıyaslarsanız çok pahalı, aynı parçaları dışarıdan çok daha ucuza alır,işçilliğide servisten çok daha ucuza yaptırabilirsiniz hemde servisteki ustaları aratmayacak çoğu zamanda daha iyi ustalar bulmanız mümkün,
306 GTI stock
308 Auto6R

Çevrimdışı alikayimtu

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #13 : Mayıs 12, 2012, 14:34:01 »

2 amortisör
2 rotil
2 aks körüğü

Bence bu parçalar için 800 tl aşırı pahalı

sanayide bu parçaları 450-500 lira ya toplarsın. Hemde orjinal. 300 lira hava parası+işçilik:)

Çevrimdışı Naman

• Usta Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #14 : Mayıs 12, 2012, 18:07:03 »
Orjinal olduğunu nasıl anlıyorsunuz?