Gönderen Konu: Passat 1.4 TSI  (Okunma sayısı 8092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Crazy Frog

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Etti: 1
  • -Edildi: 2
  • 207 1.4 HDI Trendy
Passat 1.4 TSI
« : Ağustos 27, 2008, 09:40:16 »
Arkadaşlar Passat 1.4 TSI hakkında bilgisi olan var mı? Araç 122 beygir, 1.6FSI a göre daha yüksek beygir ve tork değerleri var ama 1.4 motor bu kasayı kaldırır mı acaba? Gerçi adamlar 1.4 TSI 150 beygir i Touareg'in küçük versiyonuna (ismini unuttum) koymuşlar. Bir bildikleri var heralde.
1.4 TSI motor ve passat da nasıl bir performans vereceği konusunda bilgisi olan varsa bilgi paylaşımını bekliyorum

Çevrimdışı ufukk

• Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
  • -Etti: 0
  • -Edildi: 1
Ynt: Paasat 1.4 TSI
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2008, 09:41:29 »
Hanımda Polo olduğu için VW forumlarına da takılıyorum.

1.4 TSI 122 bg Passat kasasını kaldırır. Ama çok iyi bir performans beklemeyin. Yine de 1.6 FSI'dan daha güçlü bir motor ve bunu pratikte de hissettiriyor...
1.4 Trendy
(75HP, Manuel)

Çevrimdışı Crazy Frog

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • 207 1.4 HDI Trendy
Ynt: Passat 1.4 TSI
« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2008, 10:04:35 »
Hmm.. şehiriçinden fazla çıkmayacağı içinpek performans beklemiyoruz ama benim şüphelerim vardı bu 1.4 motor konusunda.
Peki donanım farkları konusunda bir bilgin var mı? Mesela Trendline ile Comfortline arasındaki fark katalog da deri direksiyon, deri vites topuzu, direksiyondan kumanda, sis farı ve kararan iç dikiz aynasından ibaret. Ama yazmadıkları birçok şey vardır diye düşünüyorum ve umuyorum :)

Çevrimdışı white rc

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • -Edildi: 0
« Yanıtla #3 : Ağustos 27, 2008, 10:36:40 »
performans bakımından oldukça iyi olduğunu tahmin ediyorum yanlız birşey var kafama takılan onuda öğrenecem inş vw iki motoru var galiba biri 1.4 (seatta tsı,audi de tfsi) 125 hp bi de şimdi vw kendi motoru var 122 hp ???

Çevrimdışı ufukk

• Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
« Yanıtla #4 : Ağustos 27, 2008, 10:40:14 »
performans bakımından oldukça iyi olduğunu tahmin ediyorum yanlız birşey var kafama takılan onuda öğrenecem inş vw iki motoru var galiba biri 1.4 (seatta tsı,audi de tfsi) 125 hp bi de şimdi vw kendi motoru var 122 hp ???

Bunlar basit bir yazılım farkıdır muhtelemen, sonuçta hepsi aynı motor.
1.4 Trendy
(75HP, Manuel)

Çevrimdışı ufukk

• Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
« Yanıtla #5 : Ağustos 27, 2008, 10:40:37 »
Hmm.. şehiriçinden fazla çıkmayacağı içinpek performans beklemiyoruz ama benim şüphelerim vardı bu 1.4 motor konusunda.
Peki donanım farkları konusunda bir bilgin var mı? Mesela Trendline ile Comfortline arasındaki fark katalog da deri direksiyon, deri vites topuzu, direksiyondan kumanda, sis farı ve kararan iç dikiz aynasından ibaret. Ama yazmadıkları birçok şey vardır diye düşünüyorum ve umuyorum :)

Donanım farklarını bilmiyorum ama şimdi senin için bir konu açıp soruyorum...

Bu arada 1.6 Mondeo ve C5'i inceledin mi? Bence Passat almadan Mondeo-C5 ve eğer tasarımı itici gelmiyorsa Laguna'yı bir incelemekte fayda var. (Not : Yanlış anlaşılmasın Passat alma demiyorum sadece alternatiflerini incele mutlaka diyorum...)
« Son Düzenleme: Ağustos 27, 2008, 10:43:13 Gönderen: ufukk »
1.4 Trendy
(75HP, Manuel)

can_RC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ağustos 27, 2008, 10:46:07 »
Mondeo performans olarak olmasada titanyum pateklinin malzeme kalitesi, konfor, konsol görünümü acısından cok basarılı oldugunu dusunuyorum

Çevrimdışı ufukk

• Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
« Yanıtla #7 : Ağustos 27, 2008, 10:47:44 »
Mondeo performans olarak olmasada titanyum pateklinin malzeme kalitesi, konfor, konsol görünümü acısından cok basarılı oldugunu dusunuyorum

Okuduğum bir testte 1.6 125bg'lik motorun hacminden beklenmeyen bir performans verdiği söyleniyordu... 1.4 TSI 122bg'den pek aşağı kalmaz bence...
1.4 Trendy
(75HP, Manuel)

Çevrimdışı Crazy Frog

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • 207 1.4 HDI Trendy
« Yanıtla #8 : Ağustos 27, 2008, 11:02:43 »
Aslında bana kalsa en mantıklısı laguna gibi gözüküyor. Hem kasası yeni, hem de fiyatı çok hesaplı ama işin içine 2. el piyasasını sokunca passat mantıklı oluyo(muş).  ben hiç sevmem öyle 2. eli düşük olur bilmem ne muhabbetlerini de, (2.eli yok diye istediğimiz arabaya mı binemiycez dimi:) alacak kişi biraz bu konulara düşkün.

mondeo yu hiç bilmiyorum ama ona da bir bakmak lazım, doğru diyosunuz.

topic için de teşekkürler ufukk.

can_RC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 27, 2008, 11:06:30 »

Okuduğum bir testte 1.6 125bg'lik motorun hacminden beklenmeyen bir performans verdiği söyleniyordu... 1.4 TSI 122bg'den pek aşağı kalmaz bence...
1.6 125bglik mondeoyu ankara'da ilk test eden bendim:) o sıralar kullandıgım arac 1.6 focus 3k idi ve 100bg di. O civarda bi performans veriyodu. 122lik passat da cok farklı olmaz. Ztn bu tarz bi arac alacak insanın cok da performans bekleyeceğini sanmıyorum. Öyle olsa gidp 170lik jetta alması bence daha mantıklı olur ;D
Ama dediğim gibi mondeo gercekten cok tatlı (titanyum) kesinlikle atlanmaması gereken bir alternatif

Çevrimdışı ufukk

• Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
« Yanıtla #10 : Ağustos 27, 2008, 11:08:20 »
Türkiye'de maalesef orta sınıfta Passat adeta tekel olmuş durumda... Alt modelleri peynir ekmek gibi satan Renault bile orta sınıfta yok...

Yeni C5 de çok beğeniliyor bu ara ama Citroen'in Türkiye'deki pazar payı belli tabii :(

2.el olayına aynen katılsam, öyle durumlar oluyor ki 2.el durumu hayati önem kazanıyor... Yine de ben de direk 2.eli var diye araba almam...
1.4 Trendy
(75HP, Manuel)

Çevrimdışı Crazy Frog

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • 207 1.4 HDI Trendy
« Yanıtla #11 : Ağustos 27, 2008, 11:19:27 »
Can peki bu mondeo nun 4 kapı 5 kapı meselesi ne? galerisine hiç bir şey koymamış adamlar. e- broşür de bulamadım

can_RC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 27, 2008, 11:24:44 »
Arkası 1 karıs flln daha kısa 5k'nın. Ama focus hb ile focus sedan arasındaki gibi cok bi fark yok. Donanım olarak bi farkı var mı tam bilmiyorum ama

4815162342

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 27, 2008, 13:10:50 »
performans açısından çok büyük bir eksiklik hissettireceğini sanmıyorum, yokuş davranışlarıyla ilgili elbette şüpheleri oluyor insanın çünkü gerçekten oldukça ağır bir kasa, benim tahmınımce passat o motorla en azından bir 207 1.4 HDI gibi davranacaktır....

ayrıca TSI 122 motor sanırım biraz fazla yakıt sarfedecektir...(yaptığım araştırmada kişisel şehir dışı kullanım verilerinde en küçük değer 6 litre en yüksek değer 6.8 litre- şehir içi en düşük değer 8-9 litre)

Çevrimdışı white rc

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • -Edildi: 0
« Yanıtla #14 : Ağustos 27, 2008, 14:25:04 »
eğer mondeo benzinli ya da laguna ile karşılaştırılırsa bence passat unutmayalım ki turbo motor var üstünde hp olarak olmasa bile tork olarak sürüş keyfini diğer arabalar veremeyecektir ;D