Gönderen Konu: Aracıma lpg taktırmak istiyorum.  (Okunma sayısı 5632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Y.Orcun

• Deneyimli Üye
  • **
  • Teşekkür
  • -Etti: 0
  • -Edildi: 0
Aracıma lpg taktırmak istiyorum.
« : Ocak 13, 2011, 18:30:27 »
Merhabalar.. mayıs 2010'da 207 almıştım ( 1.4 2-tronic 90hp ) ee tahmin ettiğiniz gibi araç benzinli ve sizde biliyorsunuz benzin fiyatlarının ne hallere geldiğini. bende öğrenci adamım para yetiştiremiyorum lpg taktırmaya karar verdim.

lpg li pejo kullanan var mı ? (özellikle 2-tronic vitesli araçlardan bahsediyorum)
hangi firmanın lpgsi daha iyidir ? tavsiyeniz hangisi ? (ankara'da oturuyorum , direk benzinlikte söylebilirsiniz)
ve tabiki de sizin eklemek istedikleriniz. fazla anlamıyorum bu tüp işlerinden avantajı dezavantajı nelerdir ?

yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Mete

• Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
Ynt: Aracıma lpg taktırmak istiyorum.
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2011, 19:32:12 »
hocam bende ögrenciyim ve tüplü araba kullanıyodum.ama son zamanlarda bomba gibi patlayan araçları görünce 3 5 kuruşun hesabını yapmak istemedim ve artık benzinde kullanıyorum arabayı.1.6 megane coupe var bende şuan 350 bin civarı yakıyor.tüpte de 200-220 bin yakıyodu.bence taktırma derim , 207ler hassas arabalar.hem taktıranlarda benzin göstergeside azalıyormuş , boşver derim.

Çevrimdışı mugok06

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2011, 09:50:44 »
2006 model 1.4 90 hp normal vites aracıma zavoli taktırdım, başlarda arıza lambası yanıyordu ,saolsunlar zavoli bölge müdürlüğünün uğraşları sonucu lambayı söndürdüler şu an memnunum.

Çevrimdışı caglarfidan

• Usta Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #3 : Ocak 14, 2011, 13:36:41 »
arkadaşlar lpg'li arabaya bineceğinize satın arabanızı 2 lira düşük fiyata. canınızdan önemli değil dizel araba alın.

Çevrimdışı Y.Orcun

• Deneyimli Üye
  • **
  • Teşekkür
« Yanıtla #4 : Ocak 14, 2011, 15:39:26 »
hocam bende ögrenciyim ve tüplü araba kullanıyodum.ama son zamanlarda bomba gibi patlayan araçları görünce 3 5 kuruşun hesabını yapmak istemedim ve artık benzinde kullanıyorum arabayı.1.6 megane coupe var bende şuan 350 bin civarı yakıyor.tüpte de 200-220 bin yakıyodu.bence taktırma derim , 207ler hassas arabalar.hem taktıranlarda benzin göstergeside azalıyormuş , boşver derim.

o sorun degil sanirim araci stop ettirip tekrara calistirinca duzeliyormus diye duydum.

2006 model 1.4 90 hp normal vites aracıma zavoli taktırdım, başlarda arıza lambası yanıyordu ,saolsunlar zavoli bölge müdürlüğünün uğraşları sonucu lambayı söndürdüler şu an memnunum.

benim arac otomatik bir sorun yaratmaz insallah. servisle gorsutum bir sorun cikmaz falan dediler daha oncede bankaci bir arkadasim taktirmisti o da memnun ama icim hala taktirma diyor...

arkadaşlar lpg'li arabaya bineceğinize satın arabanızı 2 lira düşük fiyata. canınızdan önemli değil dizel araba alın.

o tupun patlama catlama olayi simit tuplerde yokmus sanirim tabiki yine patlar arkadan buyuk bir darbeyle ama bu simit tuplerin 2 ayri bolgesinde gazi kesen bir sistem oldugunu ogrendim tehlike aninda gazi kesiyormus. Tabi bu %100 guvenli demek degil.

ben aslinda aralik ayinda ki ford kampanyasindan yararlanip focus almak istemistim ama olmadi.10bin tl/lik bir acik oldugundan para sorun olmustu.

Çevrimdışı bluewing

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • 207 millesim 1.4 HDI
« Yanıtla #5 : Ocak 14, 2011, 16:01:54 »
arkadaşım sen yorumları oku, servisleri dinle ve kendince değerlendir durumu..
ben 307 envy aracıma taktırdım 2 yıl kullandım. takan şahıs makine öğretmeni vasıflı bir teknik adam. montajını cok iyi yaptı bende cok titiz davranmıştım lpg meselesine. ama gel gelelim lanet ettim sattım arabayı...

arabanın düzeni alt üst oldu, kalkışta gaz veriyorum motor pıt pıt ediyor..defalarca incelediler bakım yaptılar, bujiler değişti vs. vs. düzelmedi...

bir gün klima arıza verdi, diyeceksinki klima ile lpg nin ne alakası var...varmış..
klima komprasörü motordan besleniyor , motorda benzine uyumlu oldugu için gazı iyi yiyemiyor ve zamanla klima komprasörü yoruluyormuş..

sattım dizel aldım, sana tavsiyem lpg ye yapacağın masrafın üzerine biraz daha ekle git temiz bir dizel al..ben dizelci oldum artık başkasına binmem..şu an ki 1.4 hdi motor eski 1.6i lpg li motorumdan daha atak..

ama dediğim gibikarar senin...
207 Millesim 1.4 HDI

Çevrimdışı Mete

• Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
« Yanıtla #6 : Ocak 14, 2011, 21:06:27 »

o sorun degil sanirim araci stop ettirip tekrara calistirinca duzeliyormus diye duydum.

benim arac otomatik bir sorun yaratmaz insallah. servisle gorsutum bir sorun cikmaz falan dediler daha oncede bankaci bir arkadasim taktirmisti o da memnun ama icim hala taktirma diyor...

o tupun patlama catlama olayi simit tuplerde yokmus sanirim tabiki yine patlar arkadan buyuk bir darbeyle ama bu simit tuplerin 2 ayri bolgesinde gazi kesen bir sistem oldugunu ogrendim tehlike aninda gazi kesiyormus. Tabi bu %100 guvenli demek degil.

ben aslinda aralik ayinda ki ford kampanyasindan yararlanip focus almak istemistim ama olmadi.10bin tl/lik bir acik oldugundan para sorun olmustu.

hocam simit olsun , normal olsun farketmiyo.ve sen ne kadar iyi kullanırsan kullan arkadan geçirdikleri zaman gaz kaçırma riski yüksek.sen bilirsin tabii ama ben ısrarla taktırma derim.yaz kış ayar çektiriceksin , buji ayarı yaptıracaksın , teklemeler olacak , güçten düşecek aracın.. bence de 2 kuruş aşagı ver dizel al , kafan rahat olsun.

Çevrimdışı Y.Orcun

• Deneyimli Üye
  • **
  • Teşekkür
« Yanıtla #7 : Ocak 16, 2011, 22:57:09 »
bluewing , daha önce bankacı bir arkdaşım taktırmıştı(araçlar aynı) sorun falan yaşamamış yakıttan baya tasarruf ettim falan demişti bana ama onlar karısıyla 2 kişi kullanıyorlar benim kafamı yoran biz 4 kişiyiz araç rampada yığııyor zaten birde tüp gelirse dahada yığılma olucak diye korkuyorum. Ama bu forumda başka bir konuda okudum abimiz ben rampalarda benzine göre daha iyi yol alıyorum gaza geçince performans arttı gibi konuşmuş uzun uzun anlatmış.

Ben aracı aldığım yerden taktırıcam ordaki elemanlarla konuştum abi kaç tane arabaya taktık manueline otomatiğine hiç bir sorun yok meraklanma dediler tüpü takan firmanın temsilcisi vardı onuda buldum o da dedi bugüne kadar benzinli kullandığın kabahat sıkma canını dedi (tabiki kimse malını kötülemez) .aslında içim hiç taktırmak istemiyor ama benimde bütçem belli yani.

mete , valla dediğin doğru en iyisi en doğrusu dizel ama elde para olmayınca napalım. Daha öncede dedim ben ford focusa geçmeyi istedim kampayadan yararlanıp ama elimde para yoktu.

Çevrimdışı bluewing

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • 207 millesim 1.4 HDI
« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2011, 08:51:13 »
hayırlısı olsun arkadaşım, umarım memnun kalırsın..
207 Millesim 1.4 HDI

Çevrimdışı ufukk

• Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
  • -Edildi: 1
« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2011, 09:02:25 »
Düzgün bir şekilde takılırsa güvenlik olarak bir sorun yok. Ancak sorun yaşama olasılığı ne yazık ki var...
1.4 Trendy
(75HP, Manuel)

Çevrimdışı Y.Orcun

• Deneyimli Üye
  • **
  • Teşekkür
« Yanıtla #10 : Ocak 17, 2011, 19:23:12 »
arkadaşlar arabamı gittim servise verdim 2 gün sonra falan ararız dediler ustaya da söyledim içime hala sinmiyor ama malesefki taktırmak zorundayım diye usta da dedi bir şey olmaz falan ama görücez bakalım.

Sıralı sistem simit 43lt.ymiş bagaja takılacak istepnenin yerine. markasıda BRC ben gittiğimde başka bir araca takıyorlardı beyaz 307 vardı.

umarım hayal kırıklığı olmaz.

send9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 17, 2011, 19:57:09 »
arkadaşım ben geçen bayram taktırdım brc . benzin göstergesinde düşme yapıyor yani araç benzin harcadıgını düşünüp göstergeyi düşürüyordu. PSA modülü denen bi cihaz var onuda taktır .her kontak açılışında gösterge eskı yerıne geliyor. ben yaklaşık 4000 km oldu kullanıyorum bilmeyen biri lpg oldugunu anlamaz. koku yada tekleme yada arıza ışığı yanmıyor. şuan bugun itibariyle shellden aldıgım 20 tl lik gazla110 km yol yaptım şehiriçi 180-190 krş arasında yakıyor.Çalıştırma sırasındaki benzinide katarsan 200 krş .Tehlike konusu göreceli yani tamam arkadan biri çarparsa gaz kaçırır alev alır falan .ya biz lpg li bir araca arkadan çarparsak ne olacak trafikte sonuçta aynı durum. Taktırmadan önce lpg sistemlerinin bir çok emniyet sistemi oldugunu öğrendim. şimdi unutuyorum bile arabada lpg oldugunu bazen. Montaj iyi yapıldıgı sürece memnun kalacagından eminim...

Çevrimdışı bluewing

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • 207 millesim 1.4 HDI
« Yanıtla #12 : Ocak 18, 2011, 09:03:27 »
çok doğru...
ya biz lpg li bir araca arkadan çarparsak ne olacak trafikte sonuçta aynı durum

arkadaşım ben geçen bayram taktırdım brc . benzin göstergesinde düşme yapıyor yani araç benzin harcadıgını düşünüp göstergeyi düşürüyordu. PSA modülü denen bi cihaz var onuda taktır .her kontak açılışında gösterge eskı yerıne geliyor. ben yaklaşık 4000 km oldu kullanıyorum bilmeyen biri lpg oldugunu anlamaz. koku yada tekleme yada arıza ışığı yanmıyor. şuan bugun itibariyle shellden aldıgım 20 tl lik gazla110 km yol yaptım şehiriçi 180-190 krş arasında yakıyor.Çalıştırma sırasındaki benzinide katarsan 200 krş .Tehlike konusu göreceli yani tamam arkadan biri çarparsa gaz kaçırır alev alır falan .ya biz lpg li bir araca arkadan çarparsak ne olacak trafikte sonuçta aynı durum. Taktırmadan önce lpg sistemlerinin bir çok emniyet sistemi oldugunu öğrendim. şimdi unutuyorum bile arabada lpg oldugunu bazen. Montaj iyi yapıldıgı sürece memnun kalacagından eminim...
207 Millesim 1.4 HDI

Çevrimdışı Y.Orcun

• Deneyimli Üye
  • **
  • Teşekkür
« Yanıtla #13 : Ocak 19, 2011, 21:56:18 »

bugun aldım aracımı tabi tartıştık baya bir. araçtan memnunun yani sizinde dediğiniz gibi yığılma tekleme boğulma olmuyor. hatta benim aracım 2-tronic ve bazen 2.vitese attığımda (rampa yukarı) boğulmalar oluyordu o bile azaldı. fakat bir ayarlayamadım kaç lt. lpg alıyım. 30tl.lik aldım bakalım gittiği yere kadar. kokuda yok ve ben lpg düğmesini küllüğün içine yaptırdım adamlar kem küm etti ama yapmışlar yani anlaşılmıyor aracın lpgli olduğunu. ikaz lambalarında da hiç sorun yok. tek sorun bagajımda koca bir istepne var.

güvenlik bence her arabada sorun kimsenin hayat güvencesi yok allah korusun tıırn altına girdiğinizde ister tüplü ol ister dizel her türlü çıkar canın.

araçtan genel olarak memnunum 50km.ye yakın yol yaptım. bakalım yarın sabah trafiğinde neler olcak.

Çevrimdışı straddle1979

• Yeni Üye
  • Teşekkür
  • 2071.4 Trendy
« Yanıtla #14 : Şubat 20, 2011, 17:52:09 »
ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA  2007 MODEL  207 1.4 Trendy ARAÇ ALDIM NASİPSE PERŞEMBE GÜNÜ SATIŞINI ALACAĞIM VE İLK YAPTIRACAĞIM İŞ BAKIM VE ARDINDAN LPG TAKTIRMAK OLACAK SİZDEN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ABC PEUGEOT SERVİSİNDE TÜP TAKTIRAN ARKADAŞLAR VAR İSE MALİYETİ NEDİR VE BENZİN İBRESİ DÜŞME SORUNUNU ÇÖZEBİLİYORLARMI BU KONUDA BİLGİ SAHİBİ ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİRLERSE SEVİNİRİM.

SAYGILAR.