Gönderen Konu: Şikayet Sitelerindeki Peugeot'lar  (Okunma sayısı 4370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozgur

• Usta Üye
  • Teşekkür
  • -Etti: 0
  • -Edildi: 1
  • Hep 207...
Şikayet Sitelerindeki Peugeot'lar
« : Kasım 11, 2010, 16:46:08 »
Değerli forum okuyucuları;
Bir kaç gün kadar önce aranıza yeni katıldığımı belirtmiştim. Arabamın teslim edilmesini beklerken çeşitli sitelerden de aracımla ilgili yorumlara bakıyordum. Elbette bu forum bana ne kadar iyi bir iş yapmış olduğumla ilgili yeterli fikir verdi. Ancak; şikayet sitelerinde Peugeot'ların çok fazla adı geçiyor. Özellikle servis menuniyetsizlikleri ön planda. Her ne kadar "bu araba çok satıyor o nedenle şikayet de fazladır" diye düşünebilirseniz de biraz tedirgin olmadım değil. Bu durum beni elbette ki Outdoor'umu almaktan geri durdurmayacak ama yine de ister istemez bir mide bulantısı yaratıyor. İzmir'den Şubat ayında Ankara'ya taşındım ve aracımı da Ankara Göral'dan satın alıyorum. Şikayetler ve Göral Peugeot ile ilgili yorumu olan arkadaşlar varsa düşüncelerini öğrenmek isterim. Bir de malum garanti süresince yetkili servise gitmemiz gerekiyor. İçerisinde en iyisi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan servis hangisidir? Parasında değilim; ilgi, saygı ve elbette iyi servis istiyorum. İlginize şimdiden teşekkürler, çok selamlar. 
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2010, 17:13:33 Gönderen: Ozgur »

Çevrimdışı outdoor

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • -Edildi: 0
Ynt: Şikayet Sitelerindeki Peugeot'lar
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2010, 17:40:09 »
Benim outdoor'um da yeni. Daha 2 aylık. 2500 bakım zamanı geldi. Aracı Göral'dan aldığım için, bakımı da oraya yaptırayım diye düşünüp, randevu için telefon ettim. Servis randevusu için aktarıldığım üçüncü kişinin de telefona cevap vermesini beklerken, telefonu kapattım ve bir telefonu doğru yere aktarmayı ve servis randevusu vermeyi beceremeyen adamların, arabama nasıl bakacakları konusunda ciddi endişelerim oluştu.

Fatih'ten randevu aldım. Yarın oraya gideceğim. 2500 bakım çok önemli bir bakım değil ama işte böyle şeyler, servisler konusunda fikir edinmeye vesile oluyor.

Göral, arabayı satın alırken de bir sürü falso yaptı. Oraya güvenmiyorum artık.

Çevrimdışı Mete

• Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2010, 20:29:28 »
bende arabayı göraldan aldım ama servise abcye gidiyorum.ahım şahım olmasa da göraldan iyidir diye düşünüyorum.araba satarken bişey yok ama iş servise gelince güleryüz kayboluyor göralda.

Çevrimdışı hüsrev

• Genel Moderator
  • Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
« Yanıtla #3 : Kasım 11, 2010, 20:37:54 »
ben istanbuldayım ama sitede göralla ilgili baya bi şikayet eden vardı diye hatırlıyorum.

Çevrimdışı Crazy Frog

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Etti: 1
  • -Edildi: 2
  • 207 1.4 HDI Trendy
« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2010, 10:12:41 »
Servise Göral'a götürürseniz %100 ihtimalle birşeylere sinirlenip çıkarsınız.
O yüzden ABC,Tekoto veya Fatih'e götürün aracınızı.

Çevrimdışı outdoor

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2010, 18:40:26 »
Bugün Fatih'te arabamın 2500 bakımını yaptırdım. Bir çift de paçalık taktırdım. İnsanı dinliyor ve ilgileniyorlar. Patron da ortalıkta dolaşıp bizzat ilgi gösteriyor.

Arabanızı alıp gitmiyorlar. İsterseniz ne yapıldığını gözleyebiliyor, arabanızın başına gidebiliyorsunuz. Bu çok olumlu.

Benim arabanın, aldığımdan beri ön yolcu koltuğunun kemer ikazı çalışmıyordu. Üzerine biri oturunca kemeri takmasa bile sesi çıkmıyor, ama takılı kemeri açarsa bağırmaya başlıyordu. Abuk bir durum yani. Sorunu çözemediler ama saatlerce uğraşıp araştırdılar. Bilgisayardan arabanın donanım ve devrelerini incelediler, söz konusu donanımın olup olmadığını araştırdılar ama sonuçta bir karara varamadılar. Çünkü durum gerçekten saçma sapan...

Peugeot ile irtibata geçip, bayramdan sonra beni sonuçtan haberdar edeceklerini söylediler. Özet olarak şimdilik memnunum. Periodik bakım için de Fatih'e götüreceğim. Ankara'da oturup da iyi bir servis arayanların bilgisine...

Çevrimdışı alidata

• Genel Moderator
  • Usta Üye
  • Teşekkür
  • -Edildi: 4
  • 1.4 Trendy 90bg 16V
« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2010, 19:44:30 »
Özgür bey, sizi çok iyi anlıyorum.
Benim için araç satın alırkenki en önemli kıstas aracın tasarımıdır. Bunu doğru bulmayan ve benim gibi düşünmeyen pek çok kişi elbette vardır ama, bence arabanın diğer tüm özellikleri tasarımının gerisindedir. Yalnızca bu sebepten, tam bir sene önce siyah bir 207 almaya karar vermiştim. Çünkü bence bu fiyat aralığında 207'den daha güzel bir araba yoktu (hala da yok:)
Aynı sizin yaptığınız gibi internette araştırdım, tüm olumlu ve olumsuz eleştirileri okudum. Arabadan teknik olarak hiç anlamadığım için (pasif kullanıcıyımdır), tanıdığım tamirci ve servislere sordum. Bana inanın, tek bir kişi bile "gönül rahatlığıyla Peugeot alabilirsin" demedi. Herkes kötüledi Peugeot'u.
Çok inat bir yapım olduğu için daha çok kişiye fikrini sordum, daha profesyonel olduğunu düşündüğüm kişilere danıştım ama sonuç aynı. Danıştığım kişilerin %98'i aynı fikirdeydi, "Peugeot alma".
Ama kimse de bana, daha içime sinecek bir tavsiye yapamadı. Çünkü 207, rakiplerinin çok ötesinde bir tasarımı olan, karakter sahibi bir araçtı. Sonuç olarak gecen sene Kasım ayında, 2010 model, siyah, 1.4 90bg 16V bir 207 Trendy aldım.
207'mi, 1 senedir her gün kullanıyorum, yalnızca 1 gün çalışmamışlığı vardır. Yalnızca bir defa şehir dışında kullandım. Onun dışında her gün Bursa'nın ara yollarında, namuzsuz kasislerinde, hain asfalt tuzaklarında, yağmuru, çamurunda 12.000 km.'yi devirdik. 3 defa toprak yollardan köyüme gittim, sayısız defa dağ yollarından ailemin tarlasına gittim. Aracım beni bir an bile üzmedi.
Biliyor musunuz, bana Peugeot'u kötüleyen arkadaş ve tamirci tanıdıklarımı her gördüğümde, 207'nin onları ne kadar utandırdığını söylüyorum. Çünkü bugün arabam perte çıksa, ya da satmak zorunda kalsam, hiç düşünmeden gider ve bir 207 alırım.
İnsanların bir araçtan ne bekledikleri çok önemli. Sonuç olarak bu araç bir BMW ya da VW tabii ki değil. Olma gayretinde de değil zaten. O bir 207. Donanımı belli, gücü belli, fiyatı belli. Eski model Peugeot'ları bilmem, ama 207'mden çok ama çok memnunum. Siz de olacaksınız eminim. Hele ki Outdoor'un en donanımlı versiyonunu alıyorsunuz. Hiç üzülmeyin bence.

Sayın 'outdoor' nicli arkadaşım. Nedenini bilmiyorum ama 207'lerin tamamında (en azından benim tanıdığım dört 207 sahibinde) yolcu emniyet kemer ikazı, takıp çıkartıldıktan sonra alarm veriyor. Bence bu bir hata değil, özellikle yapılmış bir uygulama.

Çevrimdışı outdoor

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
« Yanıtla #7 : Kasım 13, 2010, 18:06:17 »
Sayın 'outdoor' nicli arkadaşım. Nedenini bilmiyorum ama 207'lerin tamamında (en azından benim tanıdığım dört 207 sahibinde) yolcu emniyet kemer ikazı, takıp çıkartıldıktan sonra alarm veriyor. Bence bu bir hata değil, özellikle yapılmış bir uygulama.
Bunun nasıl bir nedenle "özellikle yapıldığını" kesin olarak anlayamadım. Koltuğa oturanı kemer takmaya zorlamayan ama kemerini takmış birisi eğer kemeri çözerse, "tak onu yerine" diye bağıran bir sistem... Bunun akıl almaz yararını ve Peugeot'nun bu yararı diğer tüm otomobil firmalarından önce keşfetmiş olmasını herhalde ben anlayamıyorum.

Böyle saçma sapan bir şey yapacağına, kemerini takmayanı başından uyaran, yani bildiğimiz ve gerçekten yararı olan  sistemi yapsa, uygulasa, günaha mı girer? Ya da hiç uyarı sistemi oluşturmasın yolcu için. Daha da kar etmiş olur böylece.

Neyse, göreceğiz bakalım bayramdan sonra ne yanıt gelecek...

Çevrimdışı Ozgur

• Usta Üye
  • Teşekkür
  • -Edildi: 1
  • Hep 207...
« Yanıtla #8 : Kasım 18, 2010, 13:42:03 »
Kıymetli arkadaşım Alidata;
Değerli yorumların için çok teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirteyim ki asla yanlış yaptığımı ya da pişman olduğumu söylemek istememiştim. Tam tersine iyi bir paraya pek çok araçta olmayan donanımlarla birlikte çok iyi bir araç aldığımı düşünüyorum. Ben araçlarımı satın aldığımda hep uzun süreli kullanan bir sürücüyüm. Araçlarımı temiz ve titiz kullandığım için de satarken hiç zorluk yaşamıyorum. Peugeotları kötüleyen ustalar ya da kişiler genelde hep ikinci eli var mıdır, iyi para eder mi diye düşünen insanlar. Maalesef o günler; yani sıfır araç alayım, onu da satarken kar edeyim düşüncesi yıllar öncesinde kaldı. Dolayısı ile artık kullanmak binmek için araç satın almak gerekiyor. Allah kaza bela vermezse outdoorumu yıllarca kullanmayı düşünüyorum. 150-200.000 km sonra değiştirmeyi düşünebilirim ki bu da sanırım benim için 6-7 yıl sonrasına denk gelecek bir zaman dilimidir. Özellikleri itibariyle de üzerine konacak ekstra hiç bir özellik ya da aksesuar yok, o nedenle birlikte uzun yıllar geçirecek gibi görünüyoruz. Sadece bu forumda değil google da diğer sitelerde de araştırırken ne 207 ne de outdoorlar için olumsuz düşüncelere rastlamadım. Oto Testlerden hep olumlu notlar almış bir araç. Özellikle OtoHaber dergisinin Ekim 2010 sayısında yapılan testlerde 5.17 puan (mantıklı) almış ki bu da 207 cilerin yanlış bir seçim yapmadığını ortaya koyuyor. Sadece bu forumun şikayet bölümünde özellikle servislerle ilgili çok şikayet gördüm. Onda para verip titizlendikten sonra servislerden de aynı oranda ilgi bekleniyor ister istemez. Neyse, önce aracımı teslim alıp kullanmaya bir başlayayım değerli düşüncelerinizi dikkate alıp bir servis seçimi yapacağım. Görüşmek üzere, iyi bayramlar.   

Çevrimdışı gilby

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #9 : Aralık 16, 2010, 14:00:22 »
Merhaba arkadaşlar.6 ay önce aldığım 207 dizel outdoor aldım.aracı almadan önce bende tabiki bir çok sitede araştırma yaptım.aracı almadan önce 2 sefer test sürüşü gerçekleştirdim.Şu ana kadar araçta hiç sorun çıkmadı.Servisle ilgili ankaradaki servisleri bilmem ama istanbul ümraniye dudulludaki Can Otomotiv gayet mantıklı geldi bana.hem fiyat hemde hizmet açısından bir sorun yaşamadım.internetten randevu talep ediyorum.arayıp şu satte gelin diyorlar.dedikleri satte de teslim ediyorlar.ustalar güleryüzlü,müşteri kabuldekiler diğer servistekiler gibi asık suratlı değil.