Gönderen Konu: BRC Marka LPG sorunu  (Okunma sayısı 5683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı isayalcinkaya

• Yeni Üye
  • Teşekkür
  • -Etti: 0
  • -Edildi: 0
BRC Marka LPG sorunu
« : Ekim 27, 2009, 11:20:15 »
ARKADAŞLAR MERHABA BENDE 2009 MODEL BENZİNLİ PEUGET 207 VAR BU HAFTA GÖRALDA BRC MARKA SIRALI SİSTEM LPG TAKTIRDIM. TAKILDIKTAN SONRA ARACIMDA BENZİN OLDUGU HALDE BENZİN IŞIĞI YANIYOR VE BENZİN HİÇ YOKMUŞ GİBİ GÖSTERİYOR BUNUN NEDENİNİ SORDUĞUMDA TÜM PEUGEOT ARAÇLARDA OLUYOR BÖYLE BİR ALET VARMIS ONU ALMANIZ LAZIM DEDİ SİZCE BU DOĞRU MUDUR? TSKLER ŞİMDİDEN
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2009, 20:17:49 Gönderen: 4815162342 »

Çevrimdışı LiLaLo

• Usta Üye
  • Teşekkür
  • THY
    • Olsa dükkan senin
Ynt: BRC MARKA LPG SORUNU
« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2009, 11:54:11 »
küçük harf arkadaşım
207 16v

Çevrimdışı Crazy Frog

• Genel Moderator
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Etti: 1
  • -Edildi: 2
  • 207 1.4 HDI Trendy
« Yanıtla #2 : Ekim 27, 2009, 11:55:51 »
madem öyleymiş de o zaman niye daha önce söylememişler tüketici yolunacak kazmıymış?

Çevrimdışı uzays

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #3 : Ekim 27, 2009, 16:48:19 »
bende lpg li 207 2007 model kullanıyorum.benim araçta zavolli var.tüm beyinli arabalarda olduğu gibi benim aracımdada benzin göstergesi lpg de gittiğinizde düşüyor ve kırmızı yanıyor.Ancak birkaç gün sonra düzeliyor tekrar normal seviyeye geliyor.

ayrıca motor ışığı yanıyor.ben taktırdığımda yanmadığını söylediler ancak yandı ama bu motor ışığının yanma nedeni aracın benzini bittiğinde kafayı karıştırması.düzelttirseniz bile benzin bittiğini sandığında tekrar yanıyor.

Çevrimdışı bar0n

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #4 : Ekim 27, 2009, 16:51:42 »
:)) cok garip yaw PEJO bunun ıcın bır yazılım uretemıyek fırma degılkı yaw.
2008 Peugeot 207 Dynamic Edition 1,6HDI 90HP

Çevrimdışı Ayhan

• Yeni Üye
  • Teşekkür
  • -Etti: 2
  • -Edildi: 1
« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2009, 12:35:39 »
Arkadaşlar bende yaklaşık 1 ay önce lpg taktırdım. gayet memnunum. Arıza ışığı yanmadı. Bahsettiğin sıkıntı bende de var. Benzin göstergesi aracı kullandığım müddetçe sürekli azalıyor. Takan arkadaşlar beni bu konuda uyarmıştı. Benzin göstergesi yandıktan sonra bilgisayar tekrar ölçüm yapar ve normal seviyeye gelir diye. Ancak beklemediğimiz bir şey oldu. Aracı kullandığım müddetçe benzin göstergesi azalıyor. Fakat arabayı stop edip tekrar çalıştırdığımda normal seviyesine tekrar dönüyor. yani bende araç her stop edip çalıştırdığımda benzinle ilgili tüm ölçümlerini baştan yapıyor. Lpg taktırdığım yere sorduğumda ekstradan bir şey yapmadıklarını söylediler. Bu arada 1 aylık ölçümlerimide söyleyeyim. şehir içinde kullanımıma göre 160-170 krş. şehir dışında 140-150 krş. yakıyor. Çoğu arkadaş lpg nin performansı düşürdüğünü söylesede arabayı hangi arkadaşla deneydiysem hepsinin görüşü lpg li kullanımda performansın belirgin şekilde arttığına yönelikti.

Çevrimdışı twobye

• tuğbay ışıklar
  • Site Admin
  • Forumun Demirbaşı
  • Teşekkür
  • -Edildi: 2
  • Pug 207 1.4 hdi Beyaz Trendy
    • Fotoğraf
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2009, 12:38:39 »
Demek ki bu nedemek oluyorrr :) bizim araçların beyni biraz salak :)

Lpg nin çalıştığını anlamıyor   benzinle gittiğini sanıyor yazık:)

O yüzden de kendine tatmin etmek için göstergeyi indieiyor :)

Yada pug psikopatı içinden diyorki ulan seni bilmem naptımın sen bana tüp takarsın haaaa :)

Al bende senin bi tarafını ucuklatayımda gör benzinim bitti san :)

Çevrimdışı Ayhan

• Yeni Üye
  • Teşekkür
  • -Etti: 2
  • -Edildi: 1
« Yanıtla #7 : Ekim 29, 2009, 13:10:17 »
merhaba arkadaşım olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmışsın buda bir görüş tabiki :) :D

Çevrimdışı OgUz

• Deneyimli Üye
  • **
  • Teşekkür
« Yanıtla #8 : Ekim 29, 2009, 17:07:42 »
Bu konuda arkadaşım göralla mahkemelik oluyordu.... Takmadan önce söylemediler taktıktan sonra da 250 lira gibi fiyat istediler... Üstelik arkadaşımı serviste hırpalamaya çalışmışlar... dikkatli olun ...

Çevrimdışı diemon

• Yeni Üye
  • Teşekkür
« Yanıtla #9 : Kasım 04, 2009, 09:02:37 »
oguz beyin arkadaşı göralda sanırım çok insanca davranmıştır. Ama nedense söz konusu göral olunca oğuz beyin tavrı abc ye yapılan eleştirilere göstermiş olduğu tavırdan çok farklı.

ne demek istediğimi anlamayan arkadaşlar lütfen abc ye gitmeyin başlığının içeriğini okusunlar

Çevrimdışı OgUz

• Deneyimli Üye
  • **
  • Teşekkür
« Yanıtla #10 : Kasım 04, 2009, 18:53:55 »
önce bi kendini tanıt sonra yorum yaz.. forum kurallarını oku da gel...  ben kimsenin avukatı değilim kimseyle bi ticari bağım yok... arkadaşımın da göralda yaşadığı birebir doğru ve yaşadıkları göralın primlerini durduracak kadar büyüdü..  ben otomobil hayranıyım modifiye hastasıyım... ne nerde nasıl yapılıyo kime nasıl davranılıyo çok ii biliyorum... siz bu konuda benimle aşık atacak düzeyde değilsiniz... 

Not: Bahsettiğim arkadaşım da buraya üye... Nicki de emre dir... buluşmalarada beraber geliriz... gerekirse oda size yazar yaşadıklarını....

Ayrıca siz bu kadar abc yi aşağılayıcı konuşıuyorken benimde aklıma sizin göralla ilişkiniz oldğu aklıma gelir...
« Son Düzenleme: Kasım 04, 2009, 18:55:28 Gönderen: OgUz »

Çevrimdışı diemon

• Yeni Üye
  • Teşekkür
Ynt: BRC Marka LPG sorunu
« Yanıtla #11 : Kasım 05, 2009, 08:53:38 »
anlıyorumki siz burada herkeze forum kurallarını öğretecek derecede iyi bir kullanıcısınız!!!!! Ama nedense yazdığınız üslup sürekli olarak bunun aksini ortaya koymakta.

Benim, arkadaşınızın yaşadığı olaylara herhangi bir yorum yapmışlığımda yoktur.Daha önce foruma üye olsaydımda emin olunki arkadaşınızı desteklerdim.Sizin gibi insan yada hayvan uslubuna girmeden.

Benim burada asıl belirtmek istediğim olay neden ben ABC ye olan şikayetimi dile getirdiğimde bu usluba başvurduğunuz ve arkadaşınız zamanında bu derece mağdur olmuşken  aynı sert uslubu arkadaşınız için sergilemeyişinizdir.Belkide arkadaşınızı koruyucu bir tavır içine girdiniz.Ama unutmayınki bu forumdaki herkez sizin arkadaşınız olmak durumunda değil. Bu nedenle kişilerin şikayet haklarına yorum yazmadan önce lütfen bir aynaya bakın.Ve lütfen bu kadar iyi yorum kuralları biliyor olmanıza rağmen siz bir kez daha bu kuralları okuyun.

Ve ayrıca benim görallada hiç bir alakam yok.
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2009, 08:55:15 Gönderen: diemon »

caq1n

• Ziyaretçi
Ynt: BRC Marka LPG sorunu
« Yanıtla #12 : Kasım 24, 2010, 00:11:58 »
Demek ki bu nedemek oluyorrr :) bizim araçların beyni biraz salak :)

Lpg nin çalıştığını anlamıyor   benzinle gittiğini sanıyor yazık:)

O yüzden de kendine tatmin etmek için göstergeyi indieiyor :)

Yada pug psikopatı içinden diyorki ulan seni bilmem naptımın sen bana tüp takarsın haaaa :)

Al bende senin bi tarafını ucuklatayımda gör benzinim bitti san :)

:)))) +1