Gönderen Konu: Garanti Uzatma  (Okunma sayısı 2259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkutlu

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • -Etti: 0
  • -Edildi: 0
  • -
Garanti Uzatma
« : Haziran 09, 2009, 09:39:04 »
Az evvel ABC yi arayıp garanti uzatma hakkında bilgi aldım.
Araçlarımızın 22.ayı dolmadan garanti uzatma yapılabilabiliyormuş.
Önce araç check-up için servise götürülüyor. Garantiden değişebilecekler garantiden diğerleri cebimizden değiştiriliyor ve üzerine 1 yıl uzatma için 440 Euro, 2 yıl için 800 Euro istiyorlar.

Fiyat aslında baya pahalı gibi geldi bana. Bir de garanti uzatmadan bazı parçaları garanti dışı değiştirseler toplam 1000 Euro dan fazla tutar sanırım.

Fakat aracı 2 seneden önce satma durumu olursa araç hala garantili olduğu için biraz daha iyi fiyata satılabilir.

Çevrimdışı ufukk

• Forumun Müdavimi
  • Teşekkür
  • -Edildi: 1
Ynt: Garanti Uzatma
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2009, 10:24:58 »
Hyundai 5 yıl, Honda 6 yıl garanti verirken, 2 yıl ekstra garanti için 800 euro çok fazla... 1600 lira ediyor ki, temiz kullanılan bir aracın 2 yılda (3. ve 4.yılı olsa bile) 1600 liralık arıza çıkarma ihtimali çok düşük... 
1.4 Trendy
(75HP, Manuel)

Çevrimdışı serseri3579

• Usta Üye
  • Teşekkür
  • TRENDY MP3-1.4 16V 90hp
« Yanıtla #2 : Haziran 09, 2009, 11:07:58 »
o konuyu iyice arastır derım garantı uzatmayı peugeot desteklemıyor sıgorta sırketı uzerınden garantı uzatılıyor ve kapsamları ıle ılgılı sonradan sorun yasama ıhtımalın var o konuda cok acıklar var ıyı dusun derım zaten o sigorta sırketı ıle yetkılı servıs arasında anlasma yapılıyor zaten tum yetkılı servıslerde o garantı uzatma olayı yok yanı peugeot dısında iyi dusunulmesı lazım ve bu konu daha once baska baslık altında konusuldu sanırım detaylı arama yaparsan bulabılırsın
« Son Düzenleme: Haziran 09, 2009, 11:09:33 Gönderen: serseri3579 »
Şeytana söyleyin tüyünü (207) bende unutmuş

Çevrimdışı mkutlu

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • -
« Yanıtla #3 : Haziran 09, 2009, 11:57:47 »
zaten fiyatı duyunca caydım ben o işten.
2 senede toplam 4 kere bakıma gidiyorum ben. Garanti olunca mecbur yetkili serviste nerden baksan en az 1000tl öderim ama özel serviste en fazla 500e çıkar.

Bir de 800euro koyunca cazibesini kaybedio bence.

Çevrimdışı vosvosist

• Acemi Üye
  • *
  • Teşekkür
  • Şöförün Derdinden Kullandığı Araç Anlar..
« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2009, 18:16:00 »
zaten neyin garantisini veriyorki bir cok parca kullanınım dan deniyor arkadaşımın clıoııı vardı   garantı    2 yıldan 5 yıla uzattı hep servisde yapdırdı 4 üncü yılın da jarz dinamosu dagılmış yol yardımı cagırıyor yol yardım garantinin bittigi icin ucretle yaparım demiş siz artı garantı onaylarsa paranızı onlardan havale ile alırsınız reno artı garanti ak sigorta yapıyor peugeotu ergo icvicre sıgorta kasko mantıgı  ;)